23 lutego 2018

Sylwester

Sylwester z zespołem muzycznym NoProblem.

Mamy za sobą kilkanaście lat grania na różnego typu imprezach. Więc zwieńczeniem każdego Naszego sezon, jest największa impreza, czyli bal Sylwestrowy.

Zdobyte przez nas doświadczenie pozwala nam czuć się swobodnie w każdym gatunku muzycznym, co skutkuje obsługą muzyczną w różnych rejonach Polski.

Sylwester Zespół muzyczny NoProblem

Kochani, czy wiecie, że Sylwester w Europie był obchodzony już od X wieku?

Dokładnie od roku 999. Nazwa zaś pochodzi od Papieża Sylwestra II i tak też nazwano ostatni dzień roku i wszelkie towarzyszące mu zabawy.

W Polsce Sylwester ma niewielkie korzenie, bo chociażby w XVIII wieku takowe huczne balowanie należało raczej do rzadkości. Zwłaszcza jeżeli chodzi o wieś – tam bowiem taki wieczór sylwestrowy przypominał bardziej coś na wzór Wigilii, aczkolwiek nie tak uroczysty. Towarzyszyły mu wypieki małych chlebków i bułeczek ażeby to podzielić się nimi z innymi domownikami i zapewnić sobie tym samym sobie i najbliższym zdrowie i pomyślność. Dbano by zakończenie roku przebiegało w zgodzie i spokoju. Starano się unikać wszelakich kłótni, a wszyscy okazywali wobec siebie życzliwość, aby w takiej atmosferze przeżyć cały następny rok.

Tradycją stało się aby w Nowy Rok wstawać wcześnie. Miało to zapobiec lenistwu i ospałości w nadchodzącym roku. Obserwowano niebo i pogodę, wróżono czy będzie urodzaj. Z tego nabrały swe początki przysłowia jak to: „Jak Nowy Rok jasny i chłodny, to cały roczek pogodny i płodny” lub też to: „Gdy Nowy Rok mglisty, zjedzą kapustę glisty”.

Gramy i śpiewamy w całym kraju!!!
W dużych MIASTACH i małych MIEJSCOWOŚCIACH
Sylwester Kartuzy · Zespół Sylwestrowy Chojnice · Zespół na Sylwestra Kościerzyna · Sylwester Bytów · Sylwester Wejherowo · Sylwester Słupsk · Lębork · Człuchów · Ustka · Koszalin · Grodzisk Wielkopolski · Gdańsk · Gdynia · Poznań · Miastko · Kołobrzeg · Szczecin · Gorzów Wielkopolski · Piła · Wałcz · Złotów · Brusy · Bydgoszcz · Gniezno · Świecie